Mamy nowego Mistrza - zespół Amatorzy!!!

Mikołaj Szczepanowski UMMarki TPM

7 grudnia 2008    23:17

W niedziele 7 grudnia obyła się faza pucharowa TPM CUP?08 Mistrzostwa Marek w Futsalu. W tej decydującej fazie rozgrywek wzięło udział osiem drużyn wyłonionych w sobotnich meczach.

Pierwszy ćwierćfinał rozegrany został przez zespoły Wyjętych spod prawa i Amatorów. Wsp szybko objęło prowadzenie 2:0, do przerwy jednak było już 3:3. W drugiej połowie bramki strzelali już tylko Amatorzy i ostatecznie skończyło się na 6 do 3 dla nich.

Drugi ćwierćfinał to zmagania The Beerdrinkers i Best Teamu. Pierwsza połowa była dosyć jednostronna i skończyła się 5:0 dla TB. Best Team ocknął się po wznowieniu i już w pierwszej akcji było 5:1. BT strzelił potem jeszcze dwie bramki i wśród Beerdrinkersów pojawiła się nerwowość. Sytuacje uspokoił ich napastnik trafieniem na 6:3. Wynik nie uległ już zmianie.

Kolejny ćwierćfinał to mecz Rutkowski Team z Fomar BORG. Do przerwy wynik 2:0 dla Fomaru. W drugiej połowie Fomar dołożył jeszcze 3 trafienia, zawodnicy RT zdołali odpowiedzieć tylko jednym golem. Gra nie była jednak taka jednostronna jak wskazywałby wynik. Trzeci półfinał był niewątpliwie jednym z ciekawszych meczy. Ostatecznie 5:1 dla FB

Ostatni ćwierćfinał to aż 13 bramek i bardzo wyrównany pojedynek dotychczasowych mistrzów In Plus Marki z La Melanż. Pierwsza połowa to 6:3 dla IP. W drugiej na moment LM zbliżył się na jedną bramkę, ostatecznie jednak 8:5 dla In Plusu.

Pierwszy półfinał to mecz Amatorów z The Beerdrinkersami. Pierwsi strzelili Amatorzy na 1:0, TB odpowiedziało jednak dosyć szybko i było 1:1. Później bramki przez długi czas strzelali już zawodnicy Amatorów i mecz zrobił się dosyć jednostronny. Pod koniec drugiej połowy TB zdołało strzelić jeszcze jedną bramkę i mecz zakończył się 9:2 dla Amatorów.

Drugi półfinał rozegrany został przez Fomar Borg i In Plus Marki. Do przerwy zasłużenia prowadził 2:1 zespół IP, ale cały mecz ? zasłużenie wygrał zespół Fomaru. Ciekawostką jest, ze na tych Mistrzostwach oba zespoły już się spotkały w grupie C, a mecz zakończył się remisem 4:4.

Mecz o 3. miejsce to starcie The Beerdrinkers z In Plus. Jest to zarazem kolejny bardzo wyrównany mecz byłych już mistrzów. Pierwsza połowa to wymiana ciosów, ostatecznie skończyła się wynikiem 3:2 dla TB. Na samym początku nastąpiło wyrównanie, później TB doprowadziło do 2 bramek przewagi. Jednak ostatecznie mecz skończył się 5:5 i rozstrzygnięcie musiało nastąpić w rzutach karnych. W tych okazał się lepszy zespół In Plus Marki (3:1).

W finale znalazły się zespoły Amatorów i Fomaru. Do przerwy 5:0 dla Amatorów. Drugą połowę, także kontrolował zespół z Ząbek. Fomar walczył jednak udało mu się strzelić tylko 2 bramki, Amatorzy dołożyli 3 i ostateczny wynik to 8 do 2. Mamy nowego Mistrza ? zespół Amatorzy. Puchar na co najmniej rok jedzie do Ząbek.